Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 10 Rekor

Guinness Rekorlar Kitabına Giren En İlginç 10 Rekor

 

            Dünya’daki birçok rekorun yer aldığı Guinness Rekorlar Kitabı’nın 62. Basımı 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Birbirinden ilginç 4 binden fazla rekor kitapta yer almaktadır. Her yıl yenilenen Guinness Rekorlar kitabında yer alan rekorların denemeleri, 30 binden fazla televizyon kanalında yayınlanmaktadır. Guinness Rekorlar kitabının oluşturulmaya başlaması, 1950’li yıllarda başlamıştır. Guinness bira fabrikasında müdür olan kişinin av partisinde arkadaşları ile Avrupa’daki en hızlı av kuşunun hangisi olduğunu tartışmaları sonucunda 1955 yılında Guinness Rekorlar kitabı basılmaya başlamıştır.

 

            Dünya’nın tek rekor tescil kitabı olan Guinness Rekorlar kitabı, en çok satan kitaptır. Her yıl yaklaşık 70 bin insan Guinness Rekorlar kitabına girmek için başvuruda bulunmaktadır. Ancak Guinness Rekorlar kitabına girmeye hak kazanan kişilerin sayısı azdır. Guinness Rekorlar kitabına girmek kişiye bir para kazandırmamaktadır. Yalnızca Dünya’nın en tescilli kitabında adı geçtiği için üne kavuşmaktadır. Guinness Rekorlar kitabına giren en ilginç rekor denemeleri aşağıda anlatılmıştır.

 

 1 ) Piercing Rekoru

 

            Brezilyalı olan Elaine Davidson, Guinness Rekorlar kitabına girebilmek için vücudunun çeşitli yerlerine toplamda 1903 tane piercing yaptırmıştır. Bu hali ile büyücü gibi görünen kadın, serçe parmağı girecek şekilde dilinde delik açtırmıştır.

 

 2 ) Araç Çekmek

 

            Çinli Dong Changheng isimli bir adam çok ilginç denemesi ile Guinness Rekorlar kitabındaki en sıra dışı rekorlardan birine adını yazdırmıştır. 26 Eylül 2006 tarihinde 1, 5 ton ağırlığında bir aracı, yalnızca alt göz kapaklarına yerleştirilen bir kanca ile 1 cm çekmeyi başaran Dong, Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır. Dong, bu rekora chi – kong denilen özel bir eğitim ile hazırlanmıştır.

 

 3 ) En Büyük Göğüs

 

            Maxi Sounds isimli bir kadının farkı, büyük göğüslerinden kaynaklanmaktadır. 2005 yılında Guinness Rekorlar kitabına girmek için başvuran Maxi, 153,67 cm göğüs ölçüsü ile Guinness Rekorlar kitabına girmiştir. Bu büyüklük için göğüslerine 100 santimetreküp sıvı ve 2000 cm küp kancalı implant koyulmuştur.

 

 4 ) En Uzun Adam

 

            Mardinli Sultan Kösen isimli adam, 2 metre 47 cm boyu ile Guinness Rekorlar kitabına Dünya’nın en uzun erkeği olarak girmiştir.

 

 5 ) En İnce Bel

 

            1.72 metre boyunda olan Cathie Jung, 38,1 cm beli ile Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir.

 

 6 ) Gırtlak

 

            İngiliz Garry Strect isimli adam, Guinness Rekorlar kitabına girebilmek için çok ilginç bir yol bulmuştur. Boynunda yer alan gırtlak derisini en fazla öne çeken kişi olarak Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

 

 7 ) En Uzun Tırnak

 

            1979 yılından beri tırnaklarını kesmeyen kadın, 8.85 cm tırnağı ile Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

 

 8 ) Gözünden Süt Fırlatmak

 

            İlker Yılmaz isimli adam, 2004 yılında 279,5 cm uzağa gözünden süt fırlatmıştır.

 

 9 ) En Uzun Bıyık

 

            22 yıldır bıyığını kesmeyen Juwansinh Gurjar, 3.81 metre bıyığı ile Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

 

 10 ) Sırt Derisi İle Kamyon Çekme

 

            Sırt derisine takılan iki kanca ile 4 tonluk kamyonu 91,4 metre çeken Hannibal, Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı