Kopya İçerikleri Google’a Şikayet Etmek

Kopya İçerikleri Google’a Şikayet Etmek

 

Kopya İçerikler Nedir?

 

            Kopya İçerikler: Daha önceden var olan veya yapılması planlanan bir oluş veya olguyu kolay yoldan tamamen aynısının veya bir benzerini yapma eylemine verilen addır. Günümüzde oldukça artan bu eylem karşısında yapılması gerekenler elbette gerekli yerlere bu tür eylemleri ivedilikle bildirmektir.

 

 Kopya İçerik Nasıl Yapılıyor?

 

            Dünya da her geçen gün gelişen iş ve benzeri sektörler yanında emek hırsızlığını da getirmiş bulunmaktadır. Kendi yaptıkları sitelere içerik üretemeyen ya da kolay yoldan para kazanmak isteyen kötü niyetli kişiler site içeriklerine uygun daha önceden başkaları tarafında hazırlanmış ve halihazırda kullanılmakta olan içerikleri kendi site içerikleri gibi gösterip kullanmaktadırlar.

 

            Dünyaca ünlü Google arama motoru tarafında sunulan binlerce hizmete her geçen gün yenisi eklenmektedir. Bu hizmetten yediden yetmişe herkes rahatlıkla faydalanabilmektedir.

 

 Kopya İçerikleri Şikayet Etme Yolu

 

            Google geliştirdiği kopya içerik şikayet etme servisi ile sizin veya başkasının içeriklerinin kopyaladığını ya da benzerinin yapıldığını düşünüyorsanız buraya bildirebilir ve gereken şikayette bulunabilirsiniz. Google kopya içerik şikayet etme servisini şu şekilde kullanmak gerekir:

 

 1) Google kopya içerik şikayet etme servisi sayfasına girip web spam kısmına giriş yapmak gerekir.

 2) Bu bölüme girdikten sonra açılan sayfada kopya içerik olduğunu düşündüğünüz sayfayı buradan şikayet edebilirsiniz.

 3) Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki sayfada yer alan ilk bölüme girip içeriğinizi kopyalayıp kullanan sayfaları eklemenizdir.

 4) karşınıza Çıkacak olan ikinci alanı boş bırakmanız gerekmektedir.

 5) Açılan açıklama kısmına yaşamış olduğunuzun konuyu özet bir şekilde anlatmanız gerekir.

 

            Bütün bu adımları uyguladığınız takdirde Google konu ile alakalı önlemleri alır ve gereken işlemleri yapar.

 

 Şikayet Etmek İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

            Bütün bu aşamalardan önce şikayet etmeden önce kesinlikle bu site içeriğinin asıl sahibi olduğumuzu gösteren index işlemini yapmış olduğunuza dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde Google yapılan incelemelerden sonra asıl kopya içerikleri sizin sitenizde olanların olduğuna kanaat getirecektir. Google kopya içerik yayınladığına kanaat getirdiği siteyi ise sandbox olarak bilinen bir kutuya siteyi dahil eder. Bu kutuya dahil olan siteler 6 ay ya da 1 yıl gibi uzunca bir süre Google aramalarında kendine yer bulamaz. Bu kutudan çıkmak isteyen ve çabalayan kişiler ise zamanla daha alt listelere düşer ve daha da sıkıntılı bir sürece girmiş olurlar. Bütün bunların önüne geçmek için şikayet edeceğimiz sayfayı şikayet etmeden önce kesinlikle index işlemini unutmamak gerekir.

 

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı