Araç İçi Dekorasyon Nasıl Yapılır?

 

            Araçlarımız günlük hayatta sürekli olarak bulunduğumuz ve kullandığımız alana ve yaptığımız işe göre sıklıkla vakit geçirdiğimiz mekanlardır. Aracın teknik özellikleri satın almada en çok dikkat edilen noktadır. Teknik özellikleri iyi olan bir aracın her zaman için iç dekorasyonu ve dış görüntüsü ikinci plandadır. Bu sebeple de araçlarda genelde dış özellikler ve iç tasarım sonradan yapılmakta ve yaptırılmaktadır. Aracın görüntüsünü belirli oranlarda değiştirmek ve göz alıcı hale getirmek için yapılan işlemlere modifiye denilmektedir. Bazı kişiler modifiye uygulamalarını çok aşırı bulmakla beraber araç içi için daha sade dekorasyon ve tasarım uygulamalarına yoğunlaşmaktadırlar. Bu uygulamalardan bazıları aşağıdaki maddelerde verilmiştir.

 

 Direksiyon Kılıfları

 

 -Aracınızın rengine ve iç döşemesine uygun olan renk ve dokularda dikilen direksiyon kılıfı hem tutuşunuzu sağlamlaştırmakta ve sizi yola daha hakim kılmakta hem de görüntüyü daha estetik hale getirmektedir.

 -Dekorasyon amacı ile kullanılan bu aksesuarlar aynı zamanda direksiyondaki aşınma ve darbelere karşı da dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

 -Direksiyon kılıfları sizin zevk ve talebinize göre kumaş ya da deri olabilmektedir.

 

 Döşemeler

 

            Araç döşemeleri eğer eski ya da zevkinize uygun değil ise sonradan da yaptırılabilen kısımlardır. Döşemelerde renk seçenekleri her zaman mevcut olup isterseniz arabanın tarzını baştanbaşa değiştirecek bir modelde, isterseniz de araç ile uyumlu soft bir renkte yaptırabilirsiniz.

 

 Koltuk Başlıkları

 

            Döşemeleri yaptırırken koltuk başlıkları için dilerseniz farklı bir kumaş ya da desen seçerek fark yaratabilir, düz ve sade görüntüyü de böylece dağıtabilirsiniz. Koltuk döşemeleri aynı zamanda uzun süre koltuklarınızı deforme olmadan kullanabilmeniz için de oldukça önemlidir. Koltuk döşemeleri için dijital baskı kumaş yapan yerlerde kendi tasarımlarınızı da kumaşa uygulamak mümkün olabilir. Böylece aracınızın içinde de benzersiz bir stil yaratmış olursunuz.

 

 Ayna Aksesuarları

 

            Aynalara sizin görüş açınızı engellemeyecek şekilde her türlü aksesuar monte edebilirsiniz. Ayna hareketi sağlandığı ve görüş açınıza aksesuar girmediği sürece herhangi bir problem olmayacaktır. Bu amaçla kullanılan aksesuarlar küçük boyutta olmalı ve aynaya ağırlık yapmamalıdır. Aksesuarlar sizin tarzınızı yansıtan küçük anahtarlıklar ya da maskotlar olabilir. Aynı zamanda buralara nazar boncuğu gibi bir takım süsler de asabilir ve aracınızı kötü gözlerden koruyabilirsiniz.

 

 Vites Aksesuarları

 

 -Vites kolu araçta aktif olarak kullanılsın ya da kullanılmasın, yani araçta otomatik vites olsun ya da olmasın bir takım kaplama ve aksesuarlar ile bu aksam süslenebilmektedir.

 -Kişinin zevk ve tercihine göre farklı ürünler kullanılabilir.

 

 

Benzer İçerikler