Argentina Buenos Aires & Uruguay  Romantic (Romantik) Tango Milonga (Song: Tom Odell - Another Love)

Merhaba Reklampedia!

Yepyeni bir kültür programı ile karşınızdayız!

Bu bölümümüzde sizler için özel bir çekim yaptık. Tango'yu daha modern bir şekilde yorumlamak adına fon müziği olarak Tom Odell'in Another Love parçasını kullandık. Umarız bu şarkının lirikliği ile tango'nun içtenliğini sizler de uyumlu bulursunuz :)

Ayrıca kanalımızın Dans editörlerinden Samira Danesh ve Bora Turgut'a "Dancing with the stars" (Dwts) stilindeki değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz :)

Ve kısaca Tango nedir?

Tango, Buenos Aires’te doğmuş Uruguay kökenli bir dans ve aynı zaman da bir müzik türüdür. Birlikte gelişen bu dans ve müzik türü aynı isimle anılmaktadır.

Özünde derin bir melankoli barındıran, dramatik duygular aşılayan ve keskin hareketleri olan tango, 19.yy’ın sonlarına doğru Buenos Aires ve Montevideo’da ortaya çıkmıştır. 1890’larda “tango criollo” veya “basit tango” olarak isimlendirilen bu tür, bölgenin geleneksel danslarından biri olarak kısa zamanda ünlenmiştir.

1929’da dünyada yaşanan ekonomik buhran krizleri beraberinde getirmiş ve eğlence yerini drama bırakmıştır. 1950’lerde ise Başkan Juan Peron bu dalı milli değer haline ve tekrar gündeme getirmiştir. Artık 1980’li yıllarda dünya çapında üne kavuşmuş, filmlere, şarkılara ve tiyatrolara konu olmuştur.

Dansın En Romantik Adımları!

En romantik danslardan biri olarak tanımlanan Tango, Uruguay, Arjantin ve Buenos Aires’te geleneksel olarak sergilenirken farklı stilleri ve türleri dünyayı sarmıştır. En bilinen hali ile Arjantin Tango aklımızdadır. Stilleri arasında:

South America Oriental,
Milonguero,
Nuevo,
Canyengue,
Salon,
Orillero gibi biçimler yer almaktadır.
Ayrıca günümüzde Amerikan ve uluslararası stilleri, Fin, Çin gibi çeşitli türler gelişmiştir. Bandoneon adlı özel çalgısıyla da bilinen tangonun doğaçlamaya fırsat veren yapısı her dansçının kendine has üslup geliştirmesini sağlamıştır.

Nasıl Yapılır?

Tango yukarıda bahsettiğimiz gibi doğaçlamaya izin veren bir dans. Temel adımlarını öğrendikten sonra tango yapmamanız için herhangi bir sebep olamaz. Kendine has ritmi, duruş şekilleri, figürleri ve kadın ile erkek arasındaki iletişimi bu dansı ayrıcalıklı kılar.

Siz de temel eğitiminizi aldıktan sonra müziğe ve koreografinize göre kendinizi geliştirebilir, pistleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Temel olarak tango çeşitlerine bakarsak:

Argentina Salon Tarzı: Burada erkek ve kadın birbirini daha rahat bir şekilde tutar. Hareketlerde kısıtlamalar yoktur. Doğaçlama fazladır.

Milonguero Tarzı: Partnerler birbirine yakındır. Ayak hareketleri ağırdır ve basit figürler sergilenmektedir (milonga ).
Show Tarzı: Buenos Aires’de Fantezi denilen bu teknik ile hızlı ve çevik figürler sergilenir. Daha önce prova edilmiş olması gerekir.

Ne Kadar Sürede Öğrenirsiniz?

Tango öğrenme süreniz tamamen size kalmış. Önceden herhangi bir dansın eğitimini aldıysanız elbette daha kolay öğrenirsiniz. Ancak dans etmeye ilk olarak tango ile başlayacaksanız temel adımların ve tutuşların öğrenilmesinin 1 – 2 ay sürdüğünü bilmeniz gerek.

Emek verip pratik yaptığınız takdirde daha çabuk öğrenirsiniz. 2. dersten itibaren dans etmeye başlayacaksınız. Sonraki zamanlarda yaratıcılığınıza bağlı olarak figürlerinizi renklendirebilir, yeni hareketler keşfedebilirsiniz.

LÜTFEN YORUMLARINIZI DA BİZLERLE PAYLAŞINIZ. 

AYRICA HALA YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLMADIYSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUNUZ. 

VE EĞER VİDEOMUZU BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN "BEĞEN" TUŞUNA KLİKLEMEYİ UNUTMAYINIZ. 


REKLAMPEDİA SOSYAL MEDYA LİNKLERİ:

PORTAL: www.reklampedia.com

YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/Reklampedia

FACEBOOK: https://www.facebook.com/reklampedia/ 

TWİTTER: https://twitter.com/Reklampedia_com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/reklampedia/

LİNKEDİN: https://www.linkedin.com/in/reklamped...

REDDİT: https://www.reddit.com/user/REKLAMPEDIA/

BLOGGER: http://reklampedia.blogspot.com/

TUMBLR: https://reklampedia.tumblr.com/

PİNTEREST: https://tr.pinterest.com/reklampedia/...

STUMBLEUPON: http://www.stumbleupon.com/stumbler/r...

YOUNOW: https://www.younow.com/reklampedia.co...

TWITCH:  https://www.twitch.tv/reklampedia 
USTREAM: http://www.ustream.tv/channel/bUNaAFr...
LIVESTREAM:  https://livestream.com/accounts/26317312 


KEYİFLİ SEYİRLER DİLERİZ  :)


www.reklampedia.com 

www.tuncbilekreklam.com 

www.tuncbilekreklam.com.tr

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı