Büyük Ekran Televizyon Seçimi

 

Televizyon, yıllardır kullandığımız, zaman içinde kendini müthişi derecede hızlı bir şekilde yenilemiş olan elektronik bir cihazdır. Bundan birkaç yıl evvel bile televizyon seçenekleri kısıtlıyken, şu anda birçok farklı televizyon seçeneği arasından tercihte bulunmak konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Büyük ekran televizyon seçimi konusunda bazı ayrıntılara dikkat ederseniz, sorun yaşamadan televizyonlarınızı doğru şekilde seçebilirsiniz.

 

Televizyonlarda Ekran Seçimi

 

Televizyonlarda ekran seçimi bir hayli önemlidir. Zaten bu konuda bilgi sahibi olun ya da olmayın, en azından ekran büyüklüğü olarak nasıl bir televizyon istediğiniz konusunda fikir sahibi olursunuz. Alacağınız ekran konusunda karar vermeniz için;

 

  • Bütçeniz
  • Televizyonu koyacağınız oda ve bunun büyüklüğü
  • Kullanım amacınız gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

 

Televizyon koyacağınız yer ile bunun karşısındaki koltuğun mesafesini ölçebilir ve buna göre alacağınız televizyonun boyutuna karar verebilirsiniz.

 

Büyük ekran televizyon seçimi konusunda mesafe;

 

  • 1 ile 1-5 metre arasındaysa: 35 inç sınıfı bir TV
  • 1,5 ile 2 metre arasındaysa: 40 inç sınıfı bir TV
  • 1,5 ile 2,3 arasındaysa: 50 inç sınıfı bir TV
  • 2 ile 3 metre arasındaysa: 60 inç sınıfı bir TV almalısınız.

 

Daha net bir sonuç içinse şöyle bir formül var: Ekran boyutunu 0.84’e bölün ve inç bazında ideal izleme mesafesini bulun. Ekran seçimi konusunda ekranın büyük olması sizde bir hayal kırıklığı yaratmasa da, ekranın küçük olması sorun olacaktır. Bu nedenle özellikle büyük yerlerde ekranın boyutuna önem vermeniz gerekir.

 

Büyük ekran televizyon seçimi konusunda doğru karar verdiğiniz zaman led ve plazma konusunda da kararınızı vermeniz gerekecektir. Bundan sonraki aşamada sizin bir televizyondan ne beklediğiniz önemlidir elbette. Sonuçta farklı özelliklere sahip olan birbirinden farklı televizyon markaları vardır.

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı