dogabilimleridernegi.org ve educatrobotics.com Röportajı

Reklampedia editörlerimizden değerli hocamız Mustafa Karakaş ile son anda haberdar olduğumuz Hacettepe STEM & Makers Fest/Expo 2017 ve 3. STEM Öğretmenler Konferansına katıldık ve doğa bilimleri derneği ile educat - vex robotics ortak standında  sizler için çekimler yaptık. 


 VEXIQ; ilkokul ve ortaokul öğrencileri için hazırlanmış onların fen, teknoloji, mühendislik ve matematik becerilerini geliştiren bir robotik platformdur. Eğitimciler bu becerileri geliştirmek için VEXIQ müfredat programını kullanabilir.

VEXIQ ile ilgili daha fazla bilgi için vexrobotics.com/vexiq sayfasını ziyaret ediniz.

VEX IQ Müfredatı, ilk ve ortaokul öğrencileri için VEX IQ platformunun bir parçası olarak geliştirilmiştir. Müfredat sırayla, parçalara ayrılmış olarak veya bağımsız dersler olarak kullanılabilen 12 bölümü kapsamaktadır. İlkokul ve ortaokul STEM eğitim ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, VEX IQ müfredatı öğrencileri heyecanlandıran ve onlara ilham verecek bir öğrenme aracıdır.
Müfredat hakkında daha fazla bilgi için ise  vexrobotics.com/vexiq/education/iq-curriculum adresini ziyaret edebilirsiniz.

VEX EDR, lise ve üniversite öğrencilerinin STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) becerilerini geliştiren, onlara bu alanlarda kariyer fırsatı sunan eğlenceli bir diğer platformdur ve daha çok robotik projelere odaklanmaktadır. VEXEDR Robotik projesi  öğrencileri takım çalışması, liderlik, gruplar arası problem çözme gibi STEM becerilerine teşvik eder. Ayrıca,VEXEDR platformu, eğitimcilerin ve öğrencilerin yetenek seviyelerini karşılamak için projeleri kolayca özelleştirmelerine imkan sağlar.
VEXEDR hakkında daha fazla bilgi için  vexrobotics.com/vexedr adresini ziyaret ediniz.

Doğa bilimleri derneği ise doğa Bilimleri, evren ve dünya’daki düzene şekil veren kanunları incelemektedir. Bu alandaki çalışmaların tarihi milattan öncesine kadar uzanmasına karşın; bugüne kadar hep “zor” ve “karmaşık” zannedilmiş ve bu nedenle hakkettiğinden daha az rağbet görmüştür. Oysa ki, etrafımızdaki canlılar, mavi dünya’mız ve bu hayat dolu gezegenimizin içinde süratle yol aldığı Evren pek çok insanın ilgisini çekmekte ve merakını cezbetmektedir. İşte bu çokça merak edilen konular hakkında “açık ve anlaşılır” olarak herkesin bilgilenmesine olanak sunmak, Doğa Bilimleri Derneğinin vizyonunu oluşturmaktadır.

Dernek, 34-153/072 kütük numarasıyla, doğa bilimciler, araştırmacılar, akademisyenler, iş adamı ve öğrenciler tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Bu vizyon dahilinde Doğa Bilimleri Derneği, doğa bilimlerine gösterilen ilginin artmasını teşvik edecek, doğayı ve çevreyi koruma bilincinin aşılanmasına öncülük edecek çalışmalar yapmaktadır. 21.yy’ın sunduğu teknolojik imkanlar – özellikle de internet – dünyanın dört bir köşesine bilgi akışını mümkün kılmış ve popüler bilgi erişimini kolaylaştırmıştır.

Doğa Bilimleri Derneğinin amacı; bu imkanları kullanarak toplumun bilimsel konulara erişimini sağlamak, doğa bilimlerini sevdirmek ve bu sayede doğayı ve çevreyi koruma bilincine sahip gençler ve yetişkinlerden oluşan çağdaş ve duyarlı bir topluma aracı olmaktır.

LÜTFEN YORUMLARINIZI DA BİZLERLE PAYLAŞINIZ. 

AYRICA HALA YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLMADIYSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUNUZ. 

VE EĞER VİDEOMUZU BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN "BEĞEN" TUŞUNA KLİKLEMEYİ UNUTMAYINIZ. 

BU VİDEOLARI GÖRMESİNİZ:

GURME: 
https://www.youtube.com/watch?v=52j1KRJREEE&t=1032s
https://www.youtube.com/watch?v=qTlxTnE2TeM&list=PLgpDoEwbl0iDCce-RxHvkm1Y-NyDML02Y&t=25s&index=18
https://www.youtube.com/watch?v=Ef8_Qes08aI&index=1&list=PLgpDoEwbl0iDCce-RxHvkm1Y-NyDML02Y

LÜTFEN YORUMLARINIZI DA BİZLERLE PAYLAŞINIZ. 

AYRICA HALA YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLMADIYSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUNUZ. 

VE EĞER VİDEOMUZU BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN "BEĞEN" TUŞUNA KLİKLEMEYİ UNUTMAYINIZ. 


REKLAMPEDİA SOSYAL MEDYA LİNKLERİ:

PORTAL: www.reklampedia.com

YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/Reklampedia

FACEBOOK: https://www.facebook.com/reklampedia/ 

TWİTTER: https://twitter.com/Reklampedia_com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/reklampedia/

LİNKEDİN: https://www.linkedin.com/in/reklampedia-com-918928130/

REDDİT: https://www.reddit.com/user/REKLAMPEDIA/

BLOGGER: http://reklampedia.blogspot.com/

TUMBLR: https://reklampedia.tumblr.com/

PİNTEREST: https://tr.pinterest.com/reklampedia/reklampedia-i%C3%A7erik/

STUMBLEUPON: http://www.stumbleupon.com/stumbler/rreklampedia
www.tuncbilekreklam.com 
www.tuncbilekreklam.com.tr

KEYİFLİ SEYİRLER DİLERİZ  :)

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı