Dünyanın En İlginç Gelenekleri

 

Farklı Kültürler

 

            Dünyanın yaşamaya elverişli olan her alanında yaşayan insanlar, bulundukları coğrafyanın etkisi ile farklı kültürler oluşturmuşlardır. Bu kültürleri ise ritüeller ile süslemişlerdir. Aşağıda Dünya’nın farklı bölgelerinde yaşayan toplumların en ilginç gelenekleri anlatılmıştır.

 

 Kuzey Kore

 

            Kuzey Kore’de yaşayan kadınların 25, erkeklerin ise 27 yaşından önce evlenmeleri kanunen yasaktır. Evlenmeden önce erkeklerin askerliklerini ve devlete karşı olan tüm yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekmektedir.

 

 Hindistan

 

            Gizli Hint örgütü üyeleri Shiva’ya tapmaktadır ve bunu en üstün tanrı olarak görmektedirler. Bu nedenle her türlü cinsel aktiviteye katılarak, uyuşturucu ve alkol kullanıyorlar. Tabu anlayışları olmayan bu kişiler sürekli et yiyorlar. En ilginç gelenekleri yamyam olmaları ve bunun için özel tapınaklar yapmalarıdır. Kıyafetlerini ölülerden temin eden yamyamlar, ölüyü yakarak ısınmaktadırlar. Nehir üzerinde sürüklenen kadavraları alarak yemeklerini hazırlayan yamyamlar, bu etleri çiğ olarak tüketiyorlar.

 

 Endonezya

 

            Endonezya’da bulunan Torajanlar isimli bir kabilede, cenaze törenleri yaşamın en önemli anlarından biridir. Fakirlik içinde yaşayan ailelerin masrafları hazırlamaları çok uzun zaman almaktadır. Bu para biriktirilene kadar cesetlere kıyafetler giydiriliyor ve evde bekletiliyor. Ölünün ruhunun da gömülünceye kadar evde kaldığına inanıyorlar. Ölü gömülmeye hazır olduğunda, tabutlar mağaraların içlerine yerleştirilmektedir. Ölünün heykelleri ise dışarı bakacak şekilde tabutun yanına koyuluyor.

 

 Hindistan

 

            Hindistan’da evlere gündelik için giden kadınlar, evde bekâr olan gençlerin cinsel ihtiyacını karşılamak zorundadır.

 

 İngiltere

 

            İngiltere’nin Liverpool şehrinde görev yapan dükkanları dekoratörleri, çocukların vitrini seyrettiği sırada, vitrin mankeni olan kadını soyamaz ya da giydiremez.

 

 Amboyna Adası

 

            Amboyna Adası’da yetiştirilen ürünlerin az olacağı düşünüldüğü zaman, erkeklerin güneş batımı sırasında tarlaya giderek ekinlerin arasında mastürbasyon yapması geleneği vardır.

 

 Moritanya

 

            Obezite Moritanya’da bir gelenek haline gelmiştir. Evlenme çağına gelmiş olan kızların en az 60, en fazla ise 100 kilo olması gerekmektedir. Eğer kızlar yemek yemez ve kilo almazlarsa cezalandırılmaktadır.

 

 Çek Cumhuriyeti

 

            Bu ülkede bira banyosu moda haline gelmiştir. Bira banyosunun sağlığa çok iyi geldiği düşünülmektedir ve sinir sisteminde rahatlatıcı bir etkisinin olduğu düşünülmektedir.

 

 Tayvan

 

            Tayvan’da evlenecek çiftlerden damadın akrabası ya da erkek arkadaşı, gelinin bekâretini almaktadır. Bunun gerekçesi ise damadın sıkıcı bir işle uğraşmasının istenmemesidir.

 

 Brezilya

 

            Modern yaşamdan uzak olan ve kendi geleneklerini yürüten Yanomamö kabilesi, dini gelenekleri gereği ölen kişinin vücudundan bir parçayı saklamayı yasaklamaktadır. Bu nedenle biri öldüğü zaman tamamen yakılmaktadır. Ölünün külleri ise ailenin tüm bireyleri arasında paylaştırılmaktadır.

 

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı