Etkin Teknolojiler (http://www.etkinteknolojiler.com) Röportajı

Merhaba değerli reklampedia takipçileri;

Reklampedia editörlerimizden değerli hocamız Mustafa Karakaş ile son anda haberdar olduğumuz Hacettepe STEM & Makers Fest/Expo 2017 ve 3. STEM Öğretmenler Konferansına katıldık ve sizler için çekimler yaptık. 

Bu bölümdeki konuğumuz Denizli ilinde faaliyetlerini sürdüren Etkin teknolojiler firmasıydı.  Hızla artan dünya nüfusu ve sürekli gelişen tekonolojiler, sınırlı kaynaklardan elde edilen enerjinin verimli kullanılması ve yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin kullanımının artırılmasını zorunlu kılmaktadır. Etkin Teknolojiler AŞ çevresel sürdürülebilir politikalar ışığında, Türkiye’de enerjinin verimli kullanılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması amacıyla 2016 yılında Denizli Pamukkale Teknokent’te kurulmuştur. İsveç merkezli Soltech Energy Türkiye resmi distribütörü firmamız, Güneş Enerjisinden elektrik (Fotovoltaik) ve termal ısı üretimi alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

Bu bağlamda binaya entegre fotovoltaik sistemler (BIPV), termal ısı sistemleri ve güneş enerjisi santralleri (GES) konularında proje, ürün temini, kurulum ve destek hizmetleri sunmaktadır.


ELEKTRONİK ÜRÜN GELİŞTİRME
Elektronik ürün tasarımları, 3D ürün prototip çıktıları, elektronik kart tasarımları, elektronik kart üretimi, elektronik ürün geliştirme, elektronik ürün yazılımları, nesnelerin interneti IoT uygulamaları, enerji sistemleri komponentleri, mekanik, dokunmatik, sesli, elektrikli, termal, optik ve aydınlatma tasarımı ve testinde endüstri lideri. Etkin her zaman tasarım odaklı bir şirket olmuştur. Ürünlerimizin çoğu belirli uygulamalar için müşterilerimizle birlikte tasarlanmıştır.

Firma felsefesi, geliştirme zamanını azaltmak ve mümkün olan en iyi ürünü üretmek için doğrudan "tasarımcıdan tasarımcıya" müşterilerimizin mühendisleri ile çalışmaktır.

Frima kalıplanmış plastik parçalar, metal baskı makineleri, ekstrüzyonlar ve mekanik montajlar da dahil olmak üzere mekanik cihazların tasarımında mükemmeliz; kalıpları, kalıpları ve montaj araçlarını da hepsini bir araya getirmek için tasarlamaktadır.

Mekanik titreşim, termal şok, nem, tuz sisi ve toz testi için kendi bünyelerinde laboratuvar ekipmanları bulunmaktadır.

Elektronik özellikleri arasında devre tasarımı, LED termal yönetim, yazılım ve donanım tasarımı yer alıyor. Aydınlatma geliştirme laboratuarları, parlaklık, renklilik, spektral parlaklık, renk koordinat ve renk sıcaklık ölçümlerini ölçmek için gerekli ekipmana sahiptir.

Firmanın model mağazaları tasarımlarını değerlendirme ve test için hızlı bir şekilde prototip edebilir. Bir bilgisayar modeli için mekanik bir konsept almak ve örnek bir parça işlemek için kurum içinde yeterlilikleri vardır  - hepsi birkaç saat içinde. Elektronik kavramlar bir konseptten şematik bir PCB düzenine, işlevsel bir PCB panosuna - bazen aynı gün içinde - gidebilir.

Hayata geçirmek istediğiniz solar enerji tesisleri ile ilgili yapılması gereken tüm projelendirme ve mühendislik hizmetlerini firmamızdan alabilirsiniz. 

Firma ayrıca solar enerji tesisleri projelendirme ve mühendislik hizmetleri kapsamında genel yerleşim planının yapılması, tek hat şeması, modül tipleri, toplam modül sayısı, dizi sayısı ve dizi başına modül sayısını içeren kati tek hat şemasının hazırlanması, üretim ve yatırım raporunun oluşturulması, santral AC/DC tasarımının yapılması, gölgelenme analizleri, koruma sistemi tasarımı, TEDAŞ onayı için gerekli AC/DC akım taşıma hesapları, AC/DC güç kaybı ve gerilim düşümü hesapları, modül-evirici uyum analizi, kısa devre hesapları, yıldırımdan korunma tesisi ve topraklama hesabının yapılması, TEDAŞ onayı için gerekli vaziyet planı, tek hat şeması, sistem kurulum şeması, topraklama projesi paftaları ile ölçü, izleme ve haberleşme detay planlarının hazırlanması işlerini çözümlemektedir.

LÜTFEN YORUMLARINIZI DA BİZLERLE PAYLAŞINIZ. 

AYRICA HALA YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLMADIYSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUNUZ. 

VE EĞER VİDEOMUZU BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN "BEĞEN" TUŞUNA KLİKLEMEYİ UNUTMAYINIZ. 


REKLAMPEDİA SOSYAL MEDYA LİNKLERİ:

PORTAL: www.reklampedia.com

YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/Reklampedia

FACEBOOK: https://www.facebook.com/reklampedia/ 

TWİTTER: https://twitter.com/Reklampedia_com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/reklampedia/

LİNKEDİN: https://www.linkedin.com/in/reklampedia-com-918928130/

REDDİT: https://www.reddit.com/user/REKLAMPEDIA/

BLOGGER: http://reklampedia.blogspot.com/

TUMBLR: https://reklampedia.tumblr.com/

PİNTEREST: https://tr.pinterest.com/reklampedia/reklampedia-i%C3%A7erik/

STUMBLEUPON: http://www.stumbleupon.com/stumbler/rreklampedia
www.tuncbilekreklam.com 
www.tuncbilekreklam.com.tr

KEYİFLİ SEYİRLER DİLERİZ  :)

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı