Google Hakkında 10 Gerçek

 

            Dünyada arama motorlarının en gelişmişi olarak görülen Google'da aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulabilmeniz mümkündür. Bir kelimeyi hatalı ya da eksik yazdığınız zamanlarda: “Bunu mu demek istediniz?” sorusu ile sizi düzelten oldukça bilmiş bir arama motoru olan google bugün tüm dünya ülkelerinin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yerini almayı başarmıştır. Kısaca Google her şeyi biliyor desek çok abartmış olmayız... Peki, siz Google ile ilgili ne kadar şey biliyorsunuz? Aşağıda sizlere Google ile ilgili bilinmeyen 10 ilginç özellikten bahsedeceğiz:

 

 1- Savaş Uçağı

 

            Kendinizi savaş uçağına binmiş gibi hissetmek istediğiniz zaman, arama motoruna: "Do a barrel roll” yazmanız yeterli olacaktır. Bunu yazdıktan sonra sayfasının 360 derece tam tur döndüğünü gözlemleyeceksiniz. Google bununla insanlara: "Eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu” anlatmak istiyor olabilir.

 

 2- Kafasını Buzdolabına Sokmuş İnsanlar

 

            Google' da yer alan arama motoruna 241543903 sayılarını yazdıktan sonra görselde yer alan resimlere bakarsanız; kafasını buzdolabına sokmuş popusu dışarıda kalan ilginç insan resimleri görürsünüz. Bu sayının ne gibi bir özelliği olduğunu her ne kadar bilmesek de deneyip siz de sonucu görebilirsiniz.

 

 3-. Yer Çekimi Olmayan Google

 

            Google' da arama kısmına: "Google Gravity" yazdıktan sonra arama motorunun altında yer alan; "Kendimi şanslı hissediyorum" yazısına tıklamanız halinde; arama sonuçlarının bir anda aşağı doğru düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz bu zevkli durumdan faydalanarak bu eşyaları sürükleyip oynayabilirsiniz.

 

 4- Aynı Aramayı Yapmanızı Söyler

 

            Google arama motoruna “Recursion” kelimesini yazarsanız; aynı aramayı tekrar yapmanız istenecektir.

 

 5- Ekran Yan Yatıyor

 

            Google arama motorunda: “Askew” veya “tilt” kelimelerini arattığınız zaman, ekranın az da olsa yan yattığını göreceksiniz.

 

 6- Ctrl-Alt-A

 

            Google Earth açık olduğu sırada; Ctrl-Alt -A tuşlarına aynı anda basarsanız uçuş simülasyonu oyunu ile karşılaşabilir ve bu oyunu isterseniz oynayabilirsiniz.

 

 7- “blink” Kelimesi

 

            "blink" kelimesini yazıp arama motorunda arattığınız zaman birden fazla “blink” kelimesinin yanıp söndüğünü göreceksiniz.

 

 8- Zerg Rush

 

            Google' a "Zerg Rush" yazmanız halinde birden çok sıfırın arama sonuçlarını yemek için uğraştığını görebilirsiniz. Bu sıfırların üzerine 3 kez tıklayıp öldürebilirsiniz. Eğer bunu yapamazsanız; sıfırlar birleşip: "Good Game" yazarlar.

 

 9- “marquee”

 

            Arama motorunda "marquee" sözcüğünü arattığınız zaman; arama sonucundaki sayılar kayarak gelecektir.

 

 10- Snake Oyun Oynamak İçin

 

            Google arama motoruna "Elgoog Snake" yazdıktan sonra "Kendimi Şanslı Hissediyorum" kısmına tıklarsanız; Google logo yerinde snake oyunu çıkacaktır. "Ok" işaretine bastığınız zaman oyunu oynarsınız.

 

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı