Adranelin korku heyecanla ortaya çıkan bir hormondur. İnsanlar farklı eğlence yollarına başvurarak eğlenmek ve haz duymak için geliştirilen birçok eğlence yollarına başvururlar ve keyif alırlar. Hayatımızda korku heyecan ne kadar kötü olarak bilinse de sağlık açısından iyi yanları da bulunmaktadır.

 

            Korku filmlerinden keyif alan insanlar mutlu olurlar ve yararlı hormon olan adrenalin salgılarlar. Ancak günümüzde korku çok farklı bir boyuta getirilip geliştirilerek insanların canlı olarak yaşayacakları ve heyecana ortak olacakları oyuna dönüştürülerek, daha çok etkilenip keyif aldıkları bir etkinliğe dönüşmüştür.

 

 İkili ya da grup olarak oynanan korku evlerinde amaç oyundaki şifreleri bularak 1 saat içinde oyunu tamamlamaktır.

 

 Korkunun Birçok faydası bulunmaktadır bunlar özetle;

 

 - Korku bağışıklık sistemine faydalıdır.

 - Adrenalinizin yükselmesini sağlar.

 - Kan hücrelerinin sayısını artırmada yardımcıdır.

 İstanbul’da birçok yerde korku evleri açılmış ve hizmet vermektedir. İstanbul'da en iyi korku teması içeren evlerden bahsedelim.

 

 Kadıköy Evden Kaçış Oyunları

 

            Oyunun konusu; 13 rakamının uğursuzluğu bilinir. Bu oyunda da gizemli evden bazı ipuçlarından yararlanarak çözüp oyunu bitirmeniz ve evden kurtulmanız. Eğlenceli ve korkutucu olan oyundan büyük keyif alabilirsiniz. Önünüze birçok engel çıkabilir karanlıktan korkabilirsiniz. Grubunuzla şifreleri çözmek için acele etmenizde yarar var evden çıkışınız için ipuçlarından yararlanın şifreleri bulmaya çalışın. Atmosferi ve müziği ile sizi büyüleyecek oyundan büyük heyecan duyacaksınız.

 

 Kusursuz Kaçış

 

            Halka filminden esinlenerek kurgulanmış oyunda başrolde olmak ister misiniz? Korku severler tabii ki evet diyecekler bu duruma. Akıcılığı ile güzel kurgulanmış oyunda karşınıza çıkan ürkütücü şeyler oyunu sürükleyici kılmakta. Oyunda çabuk karar vermek strateji oluşturmak ekibiniz için oldukça önemli.

 

 Exitcalibur

 

            Hayaletli bir evde macera dolu 1 saat sizi bekliyor. Oyunda sadece hayalet değil evin içinde birçok sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun için dikkatli olmanız ve evden çıkmak için bulmacaları çözmeniz gerekmektedir. İsimsizler adlı oyun adrenalinizi yükseltmek için seçilecek harika oyunlardan biri olarak tavsiye edilmektedir.

 

 Tuzak Oyunu

 

            Bilinmeyen kapalı bir ev ve odadan kurtulmanız için 1 saat içinde hızlı ve pratik olmanız gerek. Oyunda takım arkadaşlarınızla dikkatli bir şekilde hareket ederek bulmaca ve şifreleri çözerek evden çıkabilirsiniz.

 

 İzleyerek Değil Yaşayarak Korkacağınız Mekanlar

 

            İstanbul’da farklı şehirlerde olmak üzere korku evleri açılmakta ve hizmet vermektedir. Farklı film kurgularından esinlenerek yapılmış ve hazırlanmış korku evleri sizlere adeta filmi yaşatmak ve o korkuyu hissetmeniz için tasarlanmış ticari amaçlı yerlerdir. Keyif alacağınız ve korkuyu sonuna kadar yaşayacağınız karanlık ve korkuya göre dekore edilmiş evlerde büyülü bir atmosferde kaçma keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı