İstanbul’un Gurme Mekanları

 

İstanbul, birçok bakımdan farklı özelliklere sahip olan kültü mozaiği bir şehir. Artık bir metropol olduğu için her çeşit insanı bir arada görebilirsiniz. Durum böyle olunca, mutfaklar konusunda da her damağa hitap eden özelliklere sahip olan restaurantları görme şansınız vardır. İstanbul’un gurme mekanları konusunda belli mekanlar yıllardır isim ve kalitelerini koruyor.

 

Gurme ve Özel Mekanlar

 

İstanbul’da gurme mekan sayılabilecek birçok farklı restaurant olabilir. Biz akıllarda kalan ve her zaman bilinenler arasından bazılarını size sunalım.

 

İstanbul’un gurme mekanları arasında;

 

  • Asitane: Osmanlı – Türk mutfağını burada deneyebilirsiniz. 1991 yılından bu yana hizmet verir. Perşembeden pazara ud eşliğinde burada keyifli ve lezzetli vakit geçirebilirsiniz.
  • Cercis Murat Paşa Konağı: Mardin mutfağını zengin örneklerini bu restaurantta deneyebilirsiniz.
  • Çiya Sofrası: Kadıköy Balıkçılar Çarşısı’nda bulunan bu mekan, hem mütevazi bir görüntüye sahiptir hem de zengin içeriğe. Antep ve Doğu Akdeniz mutfaklarını burada görebilirsiniz.
  • Kiva Han: Galata meydanda yer alır ve yaşayan- renklenen bir menü sunar. Osmanlı, Anadolu ve Balkan mutfağını görebilirsiniz.
  • Osmanı: Geleneksel, yöresel ve sadedir. Ayrıca her sabah seki zile on bir arasında kahvaltınızı yapabilirsiniz.
  • Zarifi: Zarif bir meyhane olarak bilinir. Beyoğlu’nda bulunan bu mekanda zengin şarap kavı ve İstanbul mutfağının binbir çeşidini görebilirsiniz. Dünyanın tüm ülkelerinden değişik şarapları burada deneme şansınız vardır.

 

İstanbul’un gurme mekanları arasında sayabileceğimiz; Set Balık, Lacivert, Hünkar Lokantası, Pandeli, KanaaT Lokantası, Yanyalı Fehmi Lokantası, Hamdi Restaurant, Hacı Abdullah Lokantası, Mabeyin, 360 İstanbul, Koço Meyhane, Develi Fenerbahçe ve Ataşehir, Namlı Gurme, İstiridye, Canım Ciğerim, Kömür Türk Mutfağı, Krepen’deki Kadir’in Yeri, Ciğerci Hulusi, Gelik, Kaşıbeyaz Florya, Beyti, Park Şamdan, Feriye Lokantası, Giritli Restaurant, Nusret İsmet Baba Restaurant gibi yerler bulunur.

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı