Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Süre Kalmaktadır?

 

            Kalıcı makyajın tazeliğini muhafaza etme süresi kişiden kişiye ve uygulamanın yaptığı cilt tipine göre değişiklik gösterir. Ekipman ve boyanın kalitesi göz önüne alındığı zaman ilk 3 yıl kişinin her gün bakımlı görünmesi sağlanabilir. Bunun için uygulamanın bir uzmanın elinden çıkmış olması zorunluluğu aranır. İlk yapıldığı zaman çok koyu ve belirgin bir görünüşü olan kalıcı makyaj, 10 günün sonunda kendiliğinden doğallık kazanmaya başlar.

 

 Cilt 28 Günde Bir Kendini Yeniler!

 

            28 günde bir kendini yenileyen cilt, kalıcı makyajın da farklı bir görünüm kazanmasını destekler. Kaş kontörü uygulaması yaklaşık olarak 1,5 yılın sonunda gözle görülmez ve yenilenmesi gerekir. Silinmeyen ancak kalıcılığı azalan kalıcı makyaj uygulamaları 3 yıl boyunca ufak desteklerle verimli bir şekilde kullanılabilir.

 

 -Göz kontörü denen kalıcı eyeliner uygulaması kaş kontörüne göre daha dayanıklıdır.

 -İlk yapıldığı zaman koyu ve belirgin olan çalışma ilk 10 gün içerisinde doğallaşma sürecini tamamlar.

 

            Cildin kendini onarmaya başlamasıyla birlikte oluşan tabaka koyuluğu yerini doğallığa bırakmasını sağlar. Cildin altında yer alan pigmentlerle yansıma oluşturan kalıcı eyeliner uygulaması makyajın daha doğal ve çıkmaz olmasını sağlar.

 

 Kalıcı Göz Makyajı Nedir?

 

 Kalıcı göz makyajı; Eyeliner Dipline teknikleri kullanılarak tamamlanır.

 

            Kirpik diplerine ince bir hat şeklinde yapılan uygulamaya “Kalıcı Dipline” tekniği ve bu hattın daha uzun ve kuyruklu olanına da “Kalıcı Eyeliner” tekniği adı verilir. Kişinin göz şeklinden yüz şekline, beğenilerinden tercihlerine kadar farklı kriterler değerlendirilerek hangi tekniğin uygulanacağı bir uzman tarafından belirlenmelidir. Kalıcı Eyeliner uygulaması günlük makyajında eyeliner kullanan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

 

 Kalıcı Göz Makyajının Fiyatı Nasıl Belirlenir?

 

            Kalıcı eyeliner veya dipliner uygulamalarının kişiye özel bir tasarım olarak değerlendirilmesi gerekir. Bu aşamada fiyata etki eden kriterler arasında;

 

 -Cilt tipi,

 -İstediği tasarım ve

 -Önceden kalıcı eyeliner yaptırıp yaptırmadığı önem taşır.

 

            Kalıcı eyeliner uygulamaları kişinin cilt tipine göre en az 2 sene olmak üzere kalıcı bir şekilde göz ve yüz güzelliği üzerinde etkili olur.

 

 Kalıcı Makyajın Dayanıklılık Süresi

 

            Kalıcı makyajın ciltte kalma süresi üzerinde belirleyici faktör tekniği uygulayan kişinin uzmanlığıdır. Kalıcı göz makyajını yapan kişi yeterli derecede cilt altına inmeyi başaramazsa beklenen etki daha kısa süre içinde kaybolabilir. Aşırı derine inilen uygulamalarda kabarma sorunlarının yaşanabileceği her zaman göz önünde tutulmalıdır. Konusunda uzan ekiplerin elinde çıkan bir kalıcı eyeliner uygulaması en az 18 ay boyunca kullanıcısını memnun etmeyi sürdürür. 

Benzer İçerikler

İçeriğe ait yorumlar (0)

İçeriğe yorum bırak

Yorumlarınızın yayınlanabilmesi için (*) işaretli tüm alanların doldurulması zorunludur.


E-Mail listemize kayıt olmak ister misiniz ?

Reklam Alanı