Seat Ibiza Beklentileri Karşıladı Mı?

 

            Seat, İspanya merkezli olan ve 1950 yılında kurulmuş otomobil üreticisi bir şirkettir. Dünya çapında hizmet vermekte ve ürettiği modellerle adından sıkça söz ettirmektedir. Firma, kurulduğu günden itibaren büyük yol kat etti ve otomotiv sektöründe ön sıralarda yerini aldı.

 

            2017 Seat Ibiza'nın uzun süre beklenen tanıtımının ardından araç özellikleri belli oldu. Seat Ibiza, hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen otomobillerden biri. Lansman gününden önce otomobilin görselleri paylaşıldı ve büyük yankı uyandırdı. Özelliklerinin de tanıtılmasının ardından Seat Ibiza hakkında merak edilenler tek tek öğrenildi.

 

 Seat Ibiza Dış Tasarımı

 

            Araç tasarım olarak Seat Leon modeline benzetilse de teknik ve donanım açısından Seat Ibiza'nın daha gelişmiş ve farklı bir yapısı olduğu görülecektir. Aracın hem ön hem de arka kısmında keskin hatlı bir tasarım olduğu göze çarpıyor. Bu da daha spesifik bir model olmasını sağlıyor.

 

 Seat Ibiza Araç İçi Değişiklikler

 

            Aracın genişliği ve aks mesafesinde kendinden önceki modele göre büyük değişiklikler var. Yeni Ibiza 87 mm daha geniş ve aks mesafesi de 95 mm daha fazla. Aks mesafesinin artışı, bagaj hacmindeki artışı beraberinde getirerek 63 litre artırmış ve tamı tamına 355 litreye ulaştırmış durumda. Buna bağlı olarak da arka diz mesafesi 35 mm, arka baş mesafesi ise 24 mm artarak bu yapımın iddiasını ortaya koyacak seviyeye ulaşmış. Bu özellikler, aracının konforundan taviz vermeyen ve sevdiklerinin de rahatını düşünen sürücülerin keyifli sürüş imkanı bulmasını sağlıyor.

 

 Adaptif Hız Sabitleyici

 

            Adaptif hız sabitleyici, öndeki araçla takip mesafesini koruyarak güvenli bir yolculuk yapma imkanı sunuyor. Sürücünün hızına da mani olmayacak şekilde dizayn edilen program, özellikle çocuklu aileler için tercih edilme sebebi haline geliyor.

 

 LED Gündüz Farları

 

            Birçok Avrupa ülkesinde de zorunlu trafik kuralı halini alan gündüz farları, Ibiza'da da karşımıza çıkıyor. LED gündüz farları sayesinde aracın trafikte daha belirgin hale gelerek olası kazaları engellemesi ve diğer sürücüleri uyarması için bu oldukça önemli bir özellik.

 

 Güvenli ve Rahat Sürüş

 

            Kablosuz telefon şarjı ve Apple CarPlay/Android Auto Mirror-Link desteği özellikleri de artık birer parçamız haline gelen telefonların sürüş sırasında tehlikeli bir durum oluşturmadan kullanılabilmelerine ve telefonlara şarj desteği sağlamada son derece kullanışlı. Beats Audio ses sistemi özelliği ile müzik sever sürücülerin kalbini fethedeceğe benziyor.

 

 Tüm bunların yanında seviyeye göre değişen trafik sürüş asistanı, ön bölge asistanı, kablosuz araç çalıştırma gibi özellikleri de mevcut.

 

            Tüm bunların yanında motordan daha çok randıman alınmasını sağlayacak özellikler de eklenmiş. Konforlu, güvenli ve keyifli bir sürüş için yol tutuş, viraj kabiliyeti ve emniyetli kullanım gibi konularda da iyileştirmelere gidilmiş. Beklenene değen özellikleriyle yeni Seat Ibiza, pek çok bakımdan araç tutkunlarının göz bebeği olmuş durumda. Yerini aldığı modellere nazaran gelişmişliği ile dikkatleri üzerinde topladı beklentileri büyük oranda karşıladı.

 

Benzer İçerikler