Doğru Squat (Squad) Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? 

Protein Ocean firmasının sporcu eğitmenleri ile hazırladığımız 5. videomuz ile karşınızdayız!

Evet, Kanal spor oynatma listesi sponsorumuz ve Türkiye'nin yerli markası olarak tanınan Protein Ocean firması ile gerçekleştirdiğimiz eğitici / sağlıklı sporcu beslenmesi videolarının beşincisiyle karşınızdayız.

Çömelme hareketlerinden oluşan squat sporu özellikle spor aletlerine ihtiyaç duyulmamasından dolayı oldukça tercih edilir bir spordur. Ancak squat ağırlıklarla birlikte de spor koçu eşliğinde yapılabilir. Yani squat iki şekilde yapılabilmektedir. Ağırlıklarla yapılan squat antrenmanları ve aletsiz yapılan squat antrenmanları şeklinde ikiye ayrılır.

1) İlk olarak squat antrenmanlarınızı ağırlıksız yapabilir ve kalça ve basenlerinizi biraz toparlamaya başlayabilirsiniz. 

2) Ayaklarınızın 45 derece açı ile açmalı ve bacaklarınızı kalçalarınızın genişliğinde açarak konumlandırmalısınız.

3) Başınızı dik tutmalı ve sırtınızı dümdüz tutarak poponuzu dışarıya çıkartmalısınız sırtınızı hiç bükmeden yere paralel bir şekilde çömelmeli ve tekrar kalkmalısınız.

4) Hareketlerinizin doğru bir şekilde yapabildiğiniz konusunda emin olamıyorsanız bir antrenörden yardım alabilirsiniz. Ya da hareketleri ayna karşısında yaparak pozisyonunuzu düzeltebilirsiniz.

5) Bu hareketleri bir süre yaptıktan sonra kendinizi hazır hissettiğinizde aletlerle yani ağırlıklarla çalışmalara başlayabilirsiniz.

Squat Faydaları Nelerdir?

Karın, bacak ve kalça kaslarınızı forma sokan squat hareketleri sizi çok daha güzel bir görünüme kavuşturma özelliğine sahiptir.
Kalçanızı sarkık ve gevşek halinden daha sıkı daha formda bir hale getirebilirsiniz. Squat aynı zamanda bacak ve karın kaslarınızı da sıkılaştırmaktadır. Aynı zamanda tüm kaslarınızı çalıştıran bir spordur.

Günlük hayatımızda birçok işimiz için bacak kaslarımıza ihtiyaç duyarız aslında. Ancak bacak kaslarımız çok gelişmediği için günlük aktivitelerde eğilip kalkarken herhangi bir şeye uzanırken zorlanabiliriz. Özellikle bu gibi durumlara çözüm olabilecek bir spor olan squat günlük aktivitelerimizde çok daha rahat hareket etmemizi sağlar.

Spor yapmak yağ yakımı açısından da büyük önem arz ettiği için squat özellikle kas kütlesi arttırdığı için yağ yakımını da arttırarak çok daha formda görünmenizi sağlayacaktır. Squat tüm vücut kaslarınızı çalıştırdığı için tüm vücudunuzda yağları yakmanıza yardımcı olacaktır.

Gün içinde televizyon izlerken, uzanırken, mutfakta dolaplara eğilirken vs. birçok işleminizi yaparken squat hareketlerini en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Program çekimlerinde bizimle değerli bilgilerini yüksek bir motivasyon düzeyi ile  paylaşan spor & fizik eğitmeni Ergun Saylak'a' teşekkürü borç biliriz. Squatgirl'lere alışmışken erkek spor eğitmenlerin konu hakkındaki gösteriminin de önemli olacağını düşünmekteyiz.

Aynı zamanda kendisi ve diğer Protein Ocean sporcuları ile de yakında spor konusunda antreman dersleri videoları çekeceğimizi de belirtmek isteriz. Bu videolar içerisinde spor nasıl yapılır, Kardiyo çeşitleri, esnme, diyet temek bilgileri gibi başlıkların olacağını da ayrıca hatırlatmak isteriz. 

Protein Ocean Firması 30'a yakın ürün çeşidiyle bir sporcunun ihtiyaç duyabileceği bütün besin takviye gruplarını ürün grubuna eklemiş bulunmaktadır. 

Protein Ocean firmasının ürün çeşitleri şu şekildedir: 

PROTEİN: 

Whey Proteini, Yumurta Proteini, Soya Proteini, Aromasız Protein Pirinç Proteini, Diyet Protei,n Laktozsuz Protein, Glutensiz Protein, Vejeteryan Protein, Vegan Protein

AMİNO ASİT:

Arginine, BCAA, L-Carnitine, Creatine, Leucine, Glutamine, Taurine, Citrulline

KARBONHİDRAT: 

Maltodextrin, Dextrose


PRE WORKOUT: 

Nitrik Oksit Ve Pump Enerji Ve Performans

KİLO ALDIRICI:

Essential Gainer™

AKSESUARLAR:

Smooth Shake™

www.proteinocean.com

REKLAMPEDİA SOSYAL MEDYA LİNKLERİ:

PORTAL: www.reklampedia.com

YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/Reklampedia

FACEBOOK: https://www.facebook.com/reklampedia/ 

TWİTTER: https://twitter.com/Reklampedia_com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/reklampedia/

LİNKEDİN: https://www.linkedin.com/in/reklampedia-com-918928130/

REDDİT: https://www.reddit.com/user/REKLAMPEDIA/

BLOGGER: http://reklampedia.blogspot.com/

TUMBLR: https://reklampedia.tumblr.com/

PİNTEREST: https://tr.pinterest.com/reklampedia/reklampedia-i%C3%A7erik/

STUMBLEUPON: http://www.stumbleupon.com/stumbler/rreklampedia

YOUNOW: https://www.younow.com/reklampedia.com/channel

TWITCH:  https://www.twitch.tv/reklampedia 
USTREAM: http://www.ustream.tv/channel/bUNaAFrgbzH
LIVESTREAM:  https://livestream.com/accounts/26317312 


KEYİFLİ SEYİRLER DİLERİZ  :)


www.reklampedia.com 

www.tuncbilekreklam.com 

www.tuncbilekreklam.com.tr

Benzer İçerikler