Wall Squat Antremanı Nasıl Yapılır? Doğru Şekilde Spor Yapmak için Antreman Dersleri

Protein Ocean firmasının sporcu eğitmenleri ile hazırladığımız 8. videomuz ile karşınızdayız!

Evet, Kanal spor oynatma listesi sponsorumuz ve Türkiye'nin yerli markası olarak tanınan Protein Ocean firması ile gerçekleştirdiğimiz eğitici / sağlıklı sporcu beslenmesi videolarının sekizincisi ile  karşınızdayız.

Wall Squat hareketini sırtınızı yaslayabileceğiniz düz bir zemin olan her yerde yapabilirsiniz. İster sokak isterse de ev olsun wall squat ile şekle giren karın kaslarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Güçlü kalça kasları ise özellikle squat ve lunge gibi egzersizler sırasında kalça, uyluk ve pelvis bölgelerinin düzgün pozisyonda kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda dizlere gereksiz baskı uygulamamak için dizlerin olması gerekenden çok ileriye veya geriye gitmesini engelliyor.

Kalça kaslarınız güçsüzse, onları güçlendirmenin yolu egzersizden geçiyor. Ancak burada da karşımıza zorlu bir durum çıkıyor: Eğer kalçalarınız sıkışıksa, birçok kalça egzersizini düzgün bir şekilde yapmak zorlaşıyor. Kalça egzersizleri genellikle pek de rahat olmayan eğilmeler barındırıyor.

 Eğer kalçalarınız sıkışıksa bu eğilmeler çok acı verici olabilir. Peki bu durumda kadınlar ne yapmalı? Bu sorunun çözümü, yine kendi içinde gizli. Eğer kalçalarınızın sıkışık olduğunu hissediyorsanız, günlük egzersiz rutininize mutlaka kalça egzersizleri de ekleyin. Böylelikle zamanla kalça egzersizlerini olması gerektiği şekilde yapabilirsiniz.

Sırtınızı duvara verin ancak duvarla sırtınız arasında 25-30 cm boşluk kalmasına özen gösterin. Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Şimdi de dizlerinizi bükerek ve yanlara doğru açarak vücudunuzu aşağıya doğru eğmeye çalışın. Bu sırada ağırlığınızın hala topuklarda olmasına özen gösterin. Aşağıda 10-20 saniye kadar kalın ve tekrar en başa dönün. Hareketi en az 8 defa tekrarlayın.


Program çekimlerinde bizimle değerli bilgilerini yüksek bir motivasyon düzeyi ile  paylaşan spor & fizik eğitmeni Ergun Saylak'a' teşekkürü borç biliriz. Squatgirl'lere alışmışken erkek spor eğitmenlerin konu hakkındaki gösteriminin / tarifinin de tüm sporcular için  önemli olacağını düşünmekteyiz.

Aynı zamanda kendisi ve diğer Protein Ocean sporcuları ile de yakında spor konusunda antreman dersleri videoları çekeceğimizi de belirtmek isteriz. Bu videolar içerisinde spor nasıl yapılır, Kardiyo çeşitleri, esneme, diyet temek bilgileri gibi başlıkların olacağını da ayrıca hatırlatmak isteriz. 

Protein Ocean Firması 30'a yakın ürün çeşidiyle bir sporcunun fit kalmak adına ihtiyaç duyabileceği bütün besin takviye gruplarını ürün grubuna eklemiş bulunmaktadır. 

Protein Ocean firmasının ürün çeşitleri şu şekildedir: 

PROTEİN TOZU: 

Whey Proteini, Yumurta Proteini, Soya Proteini, Aromasız Protein Pirinç Proteini, Diyet Protei,n Laktozsuz Protein, Glutensiz Protein, Vejeteryan Protein, Vegan Protein

AMİNO ASİT:

Arginine, BCAA, L-Carnitine, Creatine, Leucine, Glutamine, Taurine, Citrulline

KARBONHİDRAT: 

Maltodextrin, Dextrose


PRE WORKOUT: 

Nitrik Oksit Ve Pump Enerji Ve Performans

KİLO ALDIRICI:

Essential Gainer™

AKSESUARLAR:

Smooth Shake™

www.proteinocean.com

LÜTFEN YORUMLARINIZI DA BİZLERLE PAYLAŞINIZ. 

AYRICA HALA YOUTUBE KANALIMIZA ÜYE OLMADIYSANIZ LÜTFEN ÜYE OLUNUZ. 

VE EĞER VİDEOMUZU BEĞENDİYSENİZ LÜTFEN "BEĞEN" TUŞUNA KLİKLEMEYİ UNUTMAYINIZ. 


REKLAMPEDİA SOSYAL MEDYA LİNKLERİ:

PORTAL: www.reklampedia.com

YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/Reklampedia

FACEBOOK: https://www.facebook.com/reklampedia/ 

TWİTTER: https://twitter.com/Reklampedia_com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/reklampedia/

LİNKEDİN: https://www.linkedin.com/in/reklampedia-com-918928130/

REDDİT: https://www.reddit.com/user/REKLAMPEDIA/

BLOGGER: http://reklampedia.blogspot.com/

TUMBLR: https://reklampedia.tumblr.com/

PİNTEREST: https://tr.pinterest.com/reklampedia/reklampedia-i%C3%A7erik/

STUMBLEUPON: http://www.stumbleupon.com/stumbler/rreklampedia

YOUNOW: https://www.younow.com/reklampedia.com/channel

TWITCH:  https://www.twitch.tv/reklampedia 
USTREAM: http://www.ustream.tv/channel/bUNaAFrgbzH
LIVESTREAM:  https://livestream.com/accounts/26317312 


KEYİFLİ SEYİRLER DİLERİZ  :)


www.reklampedia.com 

www.tuncbilekreklam.com 

www.tuncbilekreklam.com.tr

Benzer İçerikler