Yeni Skoda Kodiaq Suv Kategorisi Sevenleri Mutlu Etti

 

            Skoda araçlar, güçlü yol tutuşları ve estetik görüntüleri ile fark yaratan araçlardır. Klasik sedan modelleri arasında en çok tercih edilen türü octavia idi. Şimdi ise Skoda tutkunları için suv kategorisinde daha önce hiç görülmemiş özel bir araç üretildi. Dış görüntüsü ve özellikleri ile kendi sınıfının en iyileri olmaya aday bir araç. Kendi sınıfında dahi segment farkı yaratan bir araç dizaynına ve donanım özelliklerine sahiptir.

 

 Tasarım ve Dış Görünüm Özellikleri Nelerdir?

 

            Dış görüntü olarak kendi sınıfında dahi ayrı bir yere sahip bir araçtır. Üst sınıf bir pigmente sahiptir. Modern bir tasarımı vardır. Çekici ve sıra dışı bir görsele sahiptir. Hem spor araç, hem geniş araç hem de iş aracı olarak kullanıma uyum sağlar. Bu şıklığın temelinde, zarif çizgileri spor detaylar ile birleştiren dış görünüm vardır. Izgarası geniş ve üç boyutludur. Bu da araca güçlü bir görüntü katmaktadır. Farda bulunan kristal detaylar aralıksız olarak ızgara ile birleşmektedir. Yan görünümünde geniş bir aks aralığı vardır, bu da iç hacmin oldukça geniş olduğunu kanıtlar. Çamurluklar da kendi segmentindeki araçlara nazaran farklı bir tasarım tercih edilerek köşeli çamurluk kullanılmıştır. Arka far aydınlatmasında LED ışıklandırma sisteminden yararlanılmıştır. Renk çeşitliliği olarak 14 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Klasiğin dışına çıkmak isteyenler için de, klasik sevenler için de uygun renk bulunmaktadır.

 

 İç Donanım Özellikleri Nelerdir?

 

            Skoda Kodiaq iç dizayn olarak da fark yaratan bir araçtır. 5 ve 7 koltuk seçeneği ile satışa sunulmuştur. Bagaj hacmi 720 litre gibi rekor bir hacimdir. İç kabin genişliği yüksek standarttadır. Ön panelde büyük bir ekran bulunmaktadır. Bu ekran sürücü ve yan koltuğu tam ortadan ayırmaktadır. Isıtmalı direksiyonun yanı sıra arka koltuklar içinde ayarlama paneli bulunan üç klima daha vardır. Ön koltuklar için ısıtmanın yanı sıra elektrikli soğutma seçeneği de bulunmaktadır. Multimedya sistemi ve dokunmatik ekranı son teknolojik özellikleri taşımaktadır. Tüm telefon çeşitleri için bağlantı uygunluğu bulunmaktadır.

 

 Araç Hakkındaki Teknik Bilgiler

 

            Araç içerisinde sürücüye yardımcı destek sistemler kurulmuştur. Sürüş asistanınız istediğiniz her an bu araç sayesinde yanınızda hazırdır. Çevre kamerası ile aracın 360 derecelik görüntüsüne ulaşmanız mümkün. Zorlu veya dar yollarda size kolaylık sağlayacak bu sistemin yanı sıra, şehir içi acil frenleme sistemi, şerit takip sistemi, adaptif hız sabitleyici, kör nokta algılama, geri manevralarda arkadaki araçların kontrolü gibi birçok özelliğe sahiptir.

 

Benzer İçerikler